| raluka35 a întrebat:

Bunahappy am 1.55 si 43 kg. 80-60-83. As vrea sa mai slabesc sa ajung la 35 de kg. O sa mananc doar fructe, lactate si legume. iar dupa ora 16 nu mai mananc nimic. Daca alerg in fiecare dimineata o jum. de ora pe la 6. In cat timp slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Suferi se anorexie! Masurile alea sunt pe schelet! O sa slabesti de tot!

| OanaG a răspuns:

Ai auzit de fata aia care a murit din cauza anorexiei, la 1, 52 m avea 38 de kg ceva de genu`, vrei si tu asta, eu cred ca nu.

Mentinete asa, nu`ti fa rau singura, mai tarziu iti va parea foarte rau!

| Cσσкiє a răspuns:

Nu trebuie să slăbeşti, greutatea ta ideală este de 45 KG.

| ralucaralu a răspuns:

Nu stiu de ce toti spun ca esti prea slaba. Eu am 1. 61 si 42 de kg si nu sunt chiar deloc slaba. Chestia "inaltimea minus 10" nu mi se pare ca se potriveste.Iti dau un exemplu doar: iti imaginezi un model cu 1. 80 si cu 70 de kg? Depinde de fiecare om in parte si de greutatea oaselor.Totusi cred ca sa ajungi pana la 35 e exagerat. O sa slabesti cat de curand. Dar mai bine cu sport, nu cu diete. Succes!

| veronica a răspuns:

Tu faci misto de oameni? nu esti grasa adica cele grase ce sa mai zica(eu nu sunt)dar oricum cred ca esti bonlava mai bine sa te duci la un psiholog as zice eu.stiu ca nu o sa ma asculti dar eu cred ca esti bonlava.eu am 1, 68 si 56 kg si nu sunt bonlava ca tine mananc de toate pentru ca, cred ca sunt prea slaba.

| nana a răspuns:

Vai raluka! Daca o vei tine asa, crezi ca vei mai avea pentru ce alerga? Puiule, esti oricum sub greutate.
Eu sunt de parere sa renunti.Nu ai avut exemple de persoane care au decedat din cauza dietelor?
Mai reflecteaza la optiunea asta. Nu pune-n practica o asemenea prostie.happy

| Mar a răspuns:

Te gandesti la ce spui?straight face uite ai 1. 55 si 43 de kg. chiar esti slaba dupa cum trebuie sa fie normal.nu te apuca de prostii genul asta :vreau sa slabesc ca am putina burta.cred ca esti minora dupa parerea asta.si pe mine m-a apucat chestia asta si m-am lasat.nu vreau sa ajung un schelet cu viata straight face. totusi ar fi bine sa mananci fructe legume multa sa bei multa apa. fara carne de porc sau mai stiu ce grasimi mai exista.asta e pentru sanatatea tawinking

| nonameanca a răspuns:

Si pe tine te-a mintit oglinda ca esti grasa? de ce toate slabanoagele sau tipele care arata bine vor sa slabeasca? o_O frate, arati bine! esti ok!

| pwp a răspuns:

43 e bine!
mai bine nu te pune pe slabit, ca baietilor nu le plac scilodeniile!

| Mary496 a răspuns:

Din intrebarile tale rezulta ca esti obsedata. O sa devii un bat, nu esti normala la cap.Eu zic sa te sfatuiesti cu un pshilog, ca la 35 e grav daca ajungi.Ai anorexie, mai mult ca sigur.Doctorii te pot ajuta!

| stefanel11 a răspuns:

Esti nebuna! 43 este super ok! Daca vrei sa mai slabesti maxim pana la 30kg. dupa o sa arati prea urat

| CosminKidd a răspuns:

Esti nebuna ...cati ani ai? e normal ca la 1. 55 sa ai macar 40-50 kg daca nu o sa fari un bat imbracaat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms.ralika mult mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare biscuiti obisnuiti varsati ingrasa?

| FredFlintstone a răspuns:

O sa mergi la spital daca faci asta mananca ce vrei dar fugi cat vezi cu ochi sau pana zici u ca ai 35 kgtongue

| otilikapostolik a răspuns:

Cred ca daca mai slabesti o sa dispari cu totul, du-te la psiholog esti slaba, chiar ffffoarte slaba si vrei sa mai slabesti 8 kg! pe la varsta de 9-10 ani trebuie sa ai aceasta greutate, dar oricum fa ce vrei iti recomand dieta dukan, cu ea am slabit si eu!

| ASPLiacy a răspuns:

1.Cati ani ai?
2.Arati foarte bine, insa daca vrei sa slabesti, e treaba ta.winking
3.Vei slabi foarte repede, mai ales daca faci sport.winking

| alin_5705 a răspuns:

Cimd vei ajunge la 35 de Kg singurii baieti care te vor placea vor fi cei din clasele 1-8.