| Anonim340 a întrebat:

Sunt fata, 13 ani, 1.55 metri si 50 de kilograme. Vreau sa slăbesc, si m-am hotărât sa alerg ai sa fac exerciții in fiecare zi, dar nu stiu ce sa mănânc. Adica, stiu ca fructe, dar in rest? Ceva site sau imagini puteți da? Mulțumesc anticipat! FUNDA + VOT! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Simplu!
1. Poţi slăbi uşor dacă faci zilnic sport!
Când e vreme bună, aleargă, joacă volei, baschet, iar când vremea e rea, exersează singură pilates acasă!
2. Mănâncă sănătos, fructe, legume, lactate, şi renunţă la dulciuri şi snacksuri şi nu mânca după ora 6-7-8, depindede ora ta de culcare!
Dacă nici asta nu merge, du-te la nutriţionist!
Sper că te-am ajutat!
Baftă!

| Eu24 a răspuns:

Eu am aproape 16 ani si tot 1.55 m. Dar am 49 kg, de ce ai vrea sa slabesti? Concentreaza-te pe altceva. Frumusetea nu consta in kg. Invata sa-ti iubesti corpul.
Bafta!

| Anonim340 explică (pentru Eu24):

Bine, la mine problema e ca am burta. Si poate tu esti slab, adica la vârsta ta cred ca esti foarte slab. La tine e bine, la mine e o problema.

| GirllAnonymous a răspuns:

Parerea mea este ca daca mananci des dar putin (un fel de ciuguleala) din fiecare si sport + mai multa apa este suficient. La varsta ta nu trebuie sa ti cine stie ce diete.