| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si am inaltimea 1.40 si greutatea 34 de kg... as putea spune ca am un corp perfect dar cum credeti ca ma mai pot ingrasa putin? cam vre 3, 4 kg as vrea sa mai pun pe mine. Astept raspunsurile voastre.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pufuleti a răspuns:

Eu nu inteleg de ce vrei sa te mai ingrasi. Adica, arunca o privire in jur, fetele sunt disperate sa mai slabeasca si tu vrei sa te ingrasi? laughing
Esti in crestere, o sa iei kilograme incet-incet. Nu grabi treaba asta big grin E usor sa pui, e mai greu sa dai jos.
Daca totusi nu renunti la ideea ta, incearca macar sa nu te ingrasi mancand prostii (fast-food sau stiu eu).

Bafta! happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asculta un om in varsta, la 11 ani esti prea mica pentru a sti cum vei arata peste un an-doi, d-apoi peste mai multi ani, asa ca nu trebuie sa-ti pui problema ingrasatului, oricum nu esti slaba. Mananca sanatos si fa miscare, mama natura le rezolva apoi pe toate. Sanatate si numai bine!

| anotherchild a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa incepi deja sa iti modelezi corul. Mai asteapta vreo 3-4 ani sa vezi cum arati - si apoi incearca sa ii dai o forma daca nu esti multumita.@

| danco a răspuns:

La 11 ani iti arde de corp perfect? Nu ai parinti sati explice? Nu ti-au spus si tie ca la 11 ani corpul este in continua schimbare? Un corp ai la 10 ani, un corp la 11 ani, un corp la 12 ani etc., pana pe la vreo 18-20 ani. Stai fara grija ca oricum o sa te ingrasi peste 1 an 2, cand o sa iti creasca sanii, fundul (bazinul) etc.

| bdbd3x a răspuns:

Pai mananca si dimineata si sera mai devreme(dimineata) sau mai tarziu(seara)