| BuBu_4788 a întrebat:

am 11 ani si de 2 zile am scaun cu sange nu era foarte mult dar mi-e foarte frica:-s de la ce poate fi? este grav?
Multumeslove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Atunci singele a fost de la fisura provocata de scaunul tare pe care l-ai avut.Acolo tr sa-ti face o igiena corecta,sa te speli cu apa si ceai de musetel,este bun dezinfectant si calmant, si cumpara-ti de la fam o crema pentru asa ceva, eu ti.as spune ce fel de crema insa nu le cunosc pe cele romanesti, lucrez de 25 de ani in strainatate si ce este aici nu prea este in Ro insa spui farmacistei ce ai si va stii cu siguranta ce sa-ti dea, multa sanatate

7 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Daca singele a fost rosu,este de la anus(fisura,sau hemoroizi cea ce nu cred la virsta ta) daca singele a avut o culoare mai inchisa, atunci sa-ar putea sa ai pr cu tubul digestiv, stomac.Tr sa-i spui mamei tale,fara rusine, nu inteleg de ce va este rusine de parinti, atunci cind sinteti bolnavi? sa va fie rusine de ei atunci cind faceti ceva rau.Asa cum ne-ai spus noua, asa-i spui si ei, si te va duce la medic.Sanatate iti doresc

| bobby_7474 a răspuns:

Ai avut scaunul mai tare, cind ai singerat? a trebuit sa presezi mult ca sa poti avea scaun?

| dalia_7907 a răspuns:

Nu e de joaca, e chiar grav. poti avea o "fisura anala" desi ai doar 11 ani. Daca persista mergi la medic.

| BuBu_4788 explică:

Si cum as putea sa ii spun mamei mele despre asta? mi-e foarte rusineblushing

| BuBu_4788 explică:

@bobby,sangele era rosu rosu puzin deschis dar avea o culoare normala...

| BuBu_4788 explică:

@bobby,a cam trebuit, si da a fost cam tare...

| emiitzzy a răspuns:

Pai sar pytea sa fie poate ai probleme cu ficatul cel mai bine ar fi sa mergi sa iti faci o serie de analize:*:*