| CristineDelaruss a întrebat:

Am 12 ani si 1.59 inaltime. ce ziceti de inaltimea mea? e bine dar mai mult am probleme cu greutatea >:" ma rusinez dar totusi vreau sa aflu si eu o dieta cu care sa slabesc cateva kg. bune pe luna.va rog HELP URGENT! multumesc anticipat!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Vezi ca in stanga sunt reclame la niste site-uri. "cura de slabire rapida? http://www.cumslabesc.org/ ". "cura de slabire eficienta http://www.pentru-slabit.ro/......ndex1.html ", "vrei sa slabesti? http://www.eyor.ro/ ". Vezi cauta si tu pe google diete, dar eu zic ca mai bine faci sport si mananci sanatos :) Succes!;)

18 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Este foarte important sa spui cate kg ai conteaza sa stii pentru ca poate esti bine si te vezi tu grasa sau slaba si nu e asa, sau nu e bine si atunci sa pot sa te indrum cate kg ai in plus sau in minus si la varsta ta nu e indicat orice regim sau dieta tu nu poti sa tii o dieta pe care o tine un adult pentru ca arderile tale metabolice sunt altfel si poti epuiza organismul tinand o dieta care nu ti se potriveste. poti sa intri pe net la calculator greutate normala si vezi in functie de inaltime ce greutate trebuie sa ai, dar nu te apuca de diete fara sa mergi la un nutritionist-endocrinolog sa vezi daca nu ai ceva pe baza hormonala ca atunci tii diete degeaba ca nu rezolvi problema pana nu afli cauza pentru care esti prea slaba sau prea grasa depinde ca nu mi-ai zis kg tale e tare secret asa nu te putem ajuta daca nu spui tot.

| ellene a răspuns:

La varsta ta ai o inaltime destul de mare, mai ai timp sa cresti pana pe la 18 ani. Cat despre greutate, nu ai zis cat cantaresti. Oricum esti in crestere si nu ai nevoie de regim. Regimul se tine dupa 18 ani, cand inceteaza cresterea. Asa ca stai linistita.

| Gabry a răspuns:

Sunt de varsta cu tine si am 1, 65, dar nu conteaza...
Si eu am vrut sa tin o dieta dar multi m-au oprit pentru ca sunt prea mica! E bine sa alergi, te mentine in formawinking dar dieta la varsta asta nu-ti trebuie.

| lololololol a răspuns:

Buna.
Ar fi bine sa slabesti 2 3 kg pe luna. Miscare... dar mai bine sa astepti pana la 18 ani, pentru ca esti in continua crestere happy

| lola a răspuns:

Pai. zi tu.eu am 17 ani si 1, 65happy
Decat sa urmezi o dieta mai bine apuca-te de vreun sport. Ajuta foarte multhappySau fa un curs de dans...:*

| Jonsdottir a răspuns:

Esti destul de inalta pentru. varsta ta si daca vrei o dieta du'te la nutritionist sa iti dea unawinking Succes!

By Dy
Xo~Xo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu am tot 12 ani, 1, 58 inaltimea sh 48 kg. vreau sa slabesc nu mult tare vreo 4 kg. cemi recomandati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Loool eu am 12 ani jh am 1. 78sadsad:yawnstraight facestraight faceuh esti fff binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani 1. 63 inaltime si 40 kg si cred ca e bine asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite draga ce sa faci fa sport eu am 1. 53 inaltime si 45 de kg cred ca e bine si eu am 12 ani m-am apucat de handbal cam la inceperea clasei a 5a si de la 60 kg am ajuns la 45de kg si uite o dieta care a fost ff utila si crede-ma ca nu vei lesina in curs de o saptamana la micul dejun 1 pahar mare cu 4 cuburi de gheata la pranz o felie de paine prajita si la cina o salata de fructe micul dejun se tine pentru dieta aceasta la 9 dimineata pranzul la ora 14:00 cina la ora 18:00 bafta vei slabi 20 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pahar mare cu apa si 4 cuburi de gheata scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pahar mare cu apa si 4 cuburi de gheata scz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea mmica pentru dieta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Euu Cee saa maii zicc oareee! am tot 12 anii si am 1. 70 eu sa ma vaittt! K NU STIU CE SA faccc ca sa parr mai micaacrying sunt inalta si vreauu sa fiu mai mica toti prietenii mei rad de mine pe chestia asta!

| CristineDelaruss explică:

Ei bine.nu conteaza kilogramele si nici varsta multumesc de raspunsuri dar as vrea si eu o dieta!

| luiszagiorgi a răspuns:

Pai iti garantez eu 100% ca timp de o saptamana dai 4 kg jos dar dieta este de 2 saptamana dar nare rost sa o ti 2 saptamana pentru ca in a douasapt nu mai dai nimic jos. Dieta asta a fost incercata de mine si de mai multe fete si 1oo% au dat 4 kg in prima saptamana.Eu iti dau o dieta de pe net.Intri pe google si scrii asa; DIETA DANEZA SAU DIETA DE 13 ZILE... acolo iti explica exact cum trebuie sa procedezi.BAFTA!winking

| lolamileyvanessa a răspuns:

Cate kg ai?

| ada_9890 a răspuns:

Dupa parerea mea nu ar trebui sa tii nici o dieta.Incearca sa faci si tu un sport cum ar fi:mersul pe bicicleta mersul pe role etc etc. daca vrei sa ma contactezi intra pe scumpy_ada96. te astept