| Dancer12 a întrebat:

Am 12 ani si fac street dance si breack dance de performanța. De curând m-am lovit la partea de sus ca coloanei încercând sa fac un element. Ma doare când respir adânc sau când fac mișcări bruște... Știți niște remedii? Cat mai rapid va rog! Menționez ca nu pot face repaus,nu am cum. A,si, apropo sunt fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BoYkAn a răspuns:

Incearca sa faci in paralel si aerobic sau gimnastica medicala. si ia-ti niste suplimente alimentare : calciu mai ales in combinatie cu omega 3 daca vrei sa faci cvwinking