| Analia_5609 a întrebat:

Buna am 12 ani si ma doare in partea dreapta dar cateodata si in stanga. mentiunez ca nu mi-a venit ciclul poate fi de la asta sau poate am apendicita? ce simptome ai cand ai apendicita? cel mai bun raspuns funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alistair a răspuns:

Nu ai apendicita. Probabil depui efort imediat dupa ce mananci. Simptomele apendicitei: Durerea incepe in partea central - superioara a abdomenul migrand pana la urma in partea dreapta jos. Prezinti greturi si/sau varsaturi imediat dupa ce incep durerile, abdomenul se umfla si faci febra nu foarte mare.

1 răspuns:
| sabinutza_9332 a răspuns:

Eu am avut apendicita... Te doare foarte tare si destul de constant in partea dreapta (jos, putin de tot mai sus de sold sau in dreptul lui)...
Ma indoiesc ca din acest motiv nu ti-a venit ciclul ( si eu am tot 12 ani si chiar daca ma doare cand depun un efort mai mare in partea stanga sau dreapta tot mi-a venit cilul)
Sper ca te-am ajutat!