| Raven_6701 a întrebat:

Guys, i've got a problem!
Ma doare(destul de tare)in partea dreapta, jos, aproape de picior.Ma doare cand ma misc. Asta se intampla cam de 2 zile...
Pe de alta parte, ma doare si spatele foarte rausad
Mie trebuia sa-mi vina ciclul acum vreo 4 zile(ca a inceput sa ma doara cu vreo 3 zile inainte de ziua cand trebuia sa-mi vina)am crezut ca de aia ma doare, da' nici nu mi-a venit, nici durerea n-a incetat si a inceput mai taresad
Credeti ca o fi apendicita sau ceva de genu'?sadMie chiar mi-e frica de operatie si n-as vrea sa se ajunga la asta, da' acum...asta e
Deci... poate sa fie apendicita? Cand ridic piciorul drept nu ma doare nimic.Inafara de durerea din partea dreapta n-am alte simptome ale apendicitei...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raven_6701 explică:

Eu fac 2 km zilnic de la scoala pana acasalaughing
Ma rog... sper doar sa ai dreptate

| Raven_6701 explică:

Am zis, nu ma mai doare nimic altceva.Doamne deci chiar nu vreau sa ajung la spitalcrying

| Raven_6701 explică:

Si...cam cat se sta in spital? De curiozitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, eu am 11 ani si miercuri trecuta m-am oprerat de apendicita. Dureaza 20 min si m-a tinut la spital 3 zile.Nu-ti fie teama, sunt sigura ca e apendicita. Dupa o saptamana vei simti dureri la miscari bruste.

| sabinaelena a răspuns:

Dupa cate spui eu cred ca e apendicita toate simptomele tale arata asta app simti piciorul drept amortit sau te doare? daca da e sigur apendicita dar pentru a fi sigura consulta un medic

| Raduuuuu a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie dar nu te ingrijora chestia asta apare doar din lipsa de sport zilnic, dupa 1 zi maxim doua o sa dispara. Daca nu dispare atunci este necesar sa consulti un doctor.