| Kyzz a întrebat:

am 12 ani si problema mea este ca la piept am ca o bila in interior sa zic asa.asta este la pieptul stang.de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sinedd a răspuns:

@Elianna acolo vroiam sa ajung si eu dar n-am inteles intrebarea.
Si cauza este ca nu ai scaunul regulat, cred ca stai ingramadit... ore intregi, fara miscare iti dai seama.
Oricum nu e atat de grav, fa ceva cu scaunul ala si orele la pc si volea... poate incerci si la un medic specialist ca sa nu fie eu asa sigur.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nimic grav! Esti doar intr-o perioada hormonala tumultoasa(pubertate) cand hormonii isi fac de cap chiar si la nivelul pieptului baietilor: se tumefiaza usor( apropo de "bila" aia! )

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este un nodul! Asta nu este bine. Spune-i mamei tale si mergeti la medic!

| Sinedd a răspuns:

Piept interior?
Ai scaun regulat, problema poate fi scaunul cand stai la calculator?!

| Kiyy a răspuns:

Pieptul stang? Poate partea stanga a pieptului... daca ti'se pare asa de grav de ce nu te duci la doctor? ar fi mai indicat asa. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria, draga mea. Poate fi o aglomerare de grasime, un lipom, poate fi altceva. Dar trebuie neaparat sa te duci la medic. Spune mamei si mergeti la medicul de famile, iar acela sa iti dea recomandare sa mergi la un medic specialist. Dar sa nu stai asa, nu mai sta nici o clipa.