| Sunset333 a întrebat:

Am 13 ani jumatate, 1.59 m si 50 de kg. Sunt grasa? Trebuie sa mai slabesc? fUnDa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Esti bine,tinand cont de inaltimea ta,de fapt iti mai trebuie un kilogram in minus,insa nu te apuca de diete,nu are rost.
Cel mai bine mananca sanatos, multe fructe si legume si incearca de asemenea sa eviti alimentele grase, prajeli, fast-food, dulciuri si sucuri carbogazoase.Ar fi bine daca ai incerca sa faci si miscare, este foarte buna, macar de 3-4 ori pe saptamana, iesi afara cu prieteni si plimba-te cu rolele sau bicicleta, chiar pe jos.
Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Teoretic ar mai trebui sa slabesti 1kg ca sa ai greutatea ideala.

| Th3Li0N a răspuns:

Nici vorba e bine cum esti Funda?

| ѕмιℓє a răspuns:

Doar un kilogram mai trebuie sa slabesti...dar nu te-as sfatui cum au spus si ceilalti sa te apuci de diete sau ceva de genul..simte-te bine in pielea ta ...asta e tot ce conteaza! Te pup happy

| Sunset333 explică:

Mersi tuturor :*