| relaxo a întrebat:

Buna am 13 ani si 1.69 inaltime si as vrea sa aflu de la ce inaltime pot sa sar as vrea sa ma apuc de parkour

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ruxiii a răspuns:

Poti sa sari indiferent de inaltime.Eu am un prieten care facea parkour la 10-11 ani happy. Si facea "calumea". Acum nu mai face fiindca e obsedat de CS straight face. Oricum ai grija cate maini/picioare o sa-ti rupi (la inceput). happy

| UrbanNinja a răspuns:

Nu incerca sarituri pentru ca o nu o sa iasa bine happy
Ia-o usor...sarituri peste obstacole(banci, mese etc.)
In rest...ai grija de tine si sa nu iti rupi ceva happy

| ioana_9187 a răspuns:

Inainte sa te apuci de parkour, trebuie sa inveti sa cazi. Daca vrei sa practici parkour ca sa vezi ce senzatie ai cand sari de la etajul 1-2 sau sa faci acrobatii, mai bine nu. Oricum e alegerea ta. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce etaj staihappy