| Carzon a întrebat:

am 13 ani si cred ca ma apendicita. ma inteapa in dreapta jos cateodata.(din ora in ora) si cand fac efort (alerg) ma inteapa piciorul. Daca am apendicita ma v-a durea la operatie?. dar dupa? Cat timp stau in spital? DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ce ai tu nu e apendicita, durerea din apendicita nu te lasa sa mai scrii pe net, e o durere intensa, continua (nu te lasa), eventual colicativa (simti ca pulseaza durerea).
Daca aveai apendicita nu te durea deloc operatia, pentru ca se face in anestezie, si in spital nu prea se sta, se sta 2-3 zile maxim.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie si nu te juca! Eu am avut apendicita si n-am avut toate simptomele. Iar durearea in picior semnifica ceva aproape de apendicita. Nu te juca!

| Carzon explică (pentru Salontanul):

Pe tine te-a durut la operatie? s-au dupa operatie te-a durut?