| anonimul1111111111112 a întrebat:

BUNa! Am 14 ani 1.71 m si 70 kg sunt de la sat si joaca slanina pe mine ce gras sunt am bicicleta medicala dar nu am si o alimentatie sanatoasa va rog din suflet sa-mi ziceti cum saslabesc.Cand ma vad in oglinda imi vine sa imi tau untura de porc de pe mine va rog dau funda la un raspuns bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Misto. eu am 173 si 72 kg si am patratele. laughing))). pai poti incepe prin a avea o alimentatie sanatoasa (gen renunti la chipsuri, dulciuri, sucuri si prajeli) si alergand/inot/sarit coarda/bicicleta macar 20 de minute pe zi. si gata.

| RAY a răspuns:

In primul rand grasimea nu-i rea da, ea nu-i ea, problema e cand o acumulam fara numar, tu find la tara ma mir ca ai acumulato find la tara era destul sa alergi si tu, sa faci efort
eu recomand un program
30 de secunde alergi la maxim
30 de secunde pauza
asa zilnic 5 sprinturi
te sfatuiesc sa manci carne multa, fructe, legume si fara produse facute de om zahar, dulciuri, sucuri, paine etc cei natural manca miere naturala ca energie
esti in crestere nu te speria

| VeldroN94 a răspuns:

Am un prieten care e exact ca tine happy
Nu trebuie sa iti fie rusine de corpul tau ca toti suntem oameni cu defecte. Daca vrei sa scapi de grasime Practica un sport, alearga in timpul liber si punete la cura. Daca vrei sa slabesti trebuie sa ai vointa.

Mananca numai alimente sanatoase si naturale cum ar fi:Branza, legume, fructe, iaurt.
Fundita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru VeldroN94):

Si eu as recomanda absolut tot ce ai spus tu, dar in afara de Branza laughing