| darcalex a întrebat:

am 14 ani, de vreo cateva zile ma simt aiurea... obosit, nu pot sa ma concentrez calumea, imi e greu sa imi amintesc unele lucruri simple care le facusem recent... credeti ca e de vina oboseala sau stresul? Credeti ca o sa ma ajute la ceva lecitina? Va rog mult dati-mi un sfat sau ceva, cred ca innebunesc sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onlyme2851 a răspuns:

Daca iti amintesti sa fii cazut vreodata si sa te fi lovit la cap(nu intreb ca sa fac misto) ar fi bine sa te duci la un consult la un medic de familie sau specialist, poate iti face niste investigatii.
Daca nu, cred ca cel mai probabil e din cauza oboselii, stresului de la scoala, alimentatiei, a schimbarii anotimpului, a vremii(renumita astenie de primavara). Ar putea ajuta niste vitamine cateva zile(15 zile pe luna su cv de genu') si/sau lecitina.Ar fi bine sa te duci la farmacie si le spui celor de acolo cum te simti, iti pot da sfaturi in legatura cu ce ai putea lua.Incearca sa te odihnesti, mai ales acum, ca tot e o saptamana de vacanta.Petrece mai mult timp afara.
In orice caz, ar fi bine sa le spui parintilor.
Sa ai un Paste Fericit!>big grin

10 răspunsuri:
| Earthquake a răspuns:

Alex fi atent. Cu putin timp in urma cam prin Iunie - iulie, am avut aceleasi probleme din cauza stresului si a oboselii.Verdictul simptomelor mele de somnolenta, lipsa chefului pentru citit si orice altceva in care era implicat ochiul precum si durerile temporale era Migrena. Am facut RMN cerebral si angio tinand seama de o accidentare la cap suferita in urma cu multi ani, insa nimic totu a fost in regula.Si raspunsul a fost acelasi, migrena din cauza stresului si a oboselii acumulate in urma eforturilor depuse. P. S. : am invatat foarte mult la gramada in cateva luni! Bafta!

| Kyrie a răspuns:

Cumpara-ti energizante laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kyrie):

De ce faci misto de el NESIMTITULE / NESIMTITO?

| onlyme2851 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca atata poatewinking.

| Kyrie a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate te caut laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kyrie):

Si daca ma cauti crezi ma gasesti? Eu sunt in America! Ai bani de avion? rolling on the floor Nici nu stii in ce ORAS AMERICAN sunt! tongue

| Uoana a răspuns:

Nu, lecitina nu te ajuta. mergi la neurolog, fa-ti o encefalograma, nu sta asa

| memonelxd a răspuns:

Deliric e de vina!

| AlexandruMurzin a răspuns:

Lecitina o sa uiti sa o iei, am avut si eu 14 ani si stiu, so last chance! get laid!

| Happy242 a răspuns:

Same problem