| WilderNeg a întrebat:

Buna,am 14 ani, ieri am baut o gurita de sampanie nici sfert de paharel nu am baut si seara a inceput sa ma doara apendicita "osul acela din dreapta" si cum sa zic e mai ridicat/umflat decat cel din partea stanga si am stare de vomit cateodata ma mai doare si burta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-are nici o treaba durerea cu sampania. Mergi la medic si vezi despre ce-i vorba! Trebuie sa fii insotit/a de un parinte. Desi si eu banuiesc ca-i vorba de apendice umflat (apendicita) poate fi si altceva. Cei ce-ti pun diagnosticul pe net sunt anormali la cap. Medicul poate pune doar un diagnostic si ala numai cand vede. Mergi la urgenta imediat!

| minrest a răspuns:

Apendicita e o boala; cum sa te doara o boala? Apendicele nu este un os; este umflat si te doare osul soldului din dreapta? Nu are cum, ti se pare, te-ai sugestionat. Da, sampania ieftina e o porcarie; cred totusi ca simptomele le ai din cauza abuzului de mancare. Sanatate, copile!