| WilderNeg a întrebat:

Buna,am 14 ani.
De ieri seara ma tot dor coastele din partea dreapta si burta cateodata, parca sunt mai ridicate/umflate decat in partea stanga.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Stai linistit, nu e nimic grav si nimic care sa necesite vreun consult. Toata lumea are diferite indispozitii, usoare dureri, cateodata. Mai trec, mai revin, se muta in alta parte, e perfect normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de la mancarea grasa, tocaturi si sucuri.
Mananca supe si bea ceaiuri si iti vei revenii.

| PinkDust89 a răspuns:

Vorbește cu doctorul tău. Ai gratuitate inclusiv la analize și ai și asigurare până la 18 ani. Folosește-te de drepturile ăstea cât mai ai timp. În plus, doctorul tău este singurul in măsura să iti poată da un diagnostic sau o trimitere la analize. Nu îți căuta simptomele pe internet, că mai rău te sperii. Cu cât cauți mai mult, cu atât dai de mai multe tipuri de cancer, ceea ce nu cred că este cazul. Deci, mergi la un consult cât de curând posibil.

| itsMeAgain a răspuns:

Hi there fellow teenager! in legatura cu durerea de burta nu stiu ce sa-ti zic, doctor nu sunt, avem aceeasi varsta, dar in legatura cu diferenta dintre coaste iti recomand sa mergi la un doctor sa nu cumva sa fie scolioza
https://ro.wikipedia.org/wiki/Scolioz%C4%83
Have a nice day!