| WilderNeg a întrebat:

Buna,am 14 ani,unchiul meu mi-a pus un paharel mic de sampanie ieri si nu am baut niciun sfert doar o gurita,seara m-a apucat o durere la apendicita la osul acela din dreapta si parca e mai ridicat/umflat decat cel din stanga, am senzatii de voma si ma doare burta cateodata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RaphahellDamian09 a răspuns:

Mdaa. nu are nici o treaba sampania. Ai infectie la apendice. Trebuie sa mergi la doctor sa ti-l extraga. du-te fara teama. Nu vei simti nimic crede-ma pe cuvant. Dar ar trebui sa te grabesti pentru ca exista riscul ca apendicele sa explodeze si doamne fereste ce urmeaza. stai linistit in pat pana maine cand te duci la doctor. Ti-am spus stai linistit nu vei simti nici o durere sau ceva de genul. Nu fi naiv sa ramai acasa. spune-le parintilor ca te doare si te vor duce la doctor. Ai grija ca nu este de glumit cu un apendice inflamat. Iti urez sanatate!

| WilderNeg explică (pentru RaphahellDamian09):

Pai si trebuie sa ma opereze?

| RaphahellDamian09 a răspuns (pentru WilderNeg):

Da. oricum nu este o operatie grea. imediat se face intr-o ora esti gata. a doua sau a treia zi poti merge acasa.

| WilderNeg explică (pentru RaphahellDamian09):

Imi cer scuze, nu ma doare la apendice.
Sub piept la osul acela din dreapta.

| WilderNeg explică:

Am gresit nu la apendice, sub piept la osul acela din dreapta