| passenger a întrebat:

Am 14 ani si 1.65 inaltime. Sunt cea mai mica din clasa sad Ce as putea face sa mai cresc, dar in afara de baschet sau alte sporturi pentru ca am unele probleme de sanatate...
As vrea sa mai cresc 5 centimentri. Am o bara, si am auzit ca daca stau agatata de ea o sa ma inalt. Dar nu se lungesc doar mainile? straight face
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Reigns a răspuns:

Pai, nu exista metode pentru a te inalta, dar stai linistita, pana la 18 ani o sa mai cresti inca vreo 2-3 cm. Si eu am in clasa o fata care are ca tine 14 ani si 1. 55cm. Si faza cu barahee hee nu cred ca te lungesti happy
Bafta!

| Rush a răspuns:

Nu conteaza ca esti cea mai mica din clasa, la 14 ani esti destul de inalta, si fara sport cum ar fi baschetul si inotul nu exista, deci bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei... sa stii ca aveti o clasa copii inalti in primul rand eu am in scoala un copil de a 8 si are un metru 1, 51 parca laughing) nu cont si + e mai bine sa fi mai micut sti dc esti mai strinten mai rapid mai usor inalt te simti greu molestit molau cam gras asa laughing cred ca sti senzatia a si fa baschet volei si idee cu bara mult noroc mai uitete pe net de sporturi etcwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel. dar nu trebuie sa te ingrijorezi happy ca mai ai de crescut pana la varsta de 18 anihappy daca vrei sa cresti cat mai mult in toti acesti ani trebuie sa respecti intervalul de crestere :somn intre orele 22 si 01... sari cat mai mult coarda.si cam atat in afara de ce ai spus sporturile pe care leai spuswinking...succes:*

| Fcog_Alex_1997 a răspuns:

Trebuie sa gasesti o bara paralela cu solul... eu stiu o bara de covoare sa te agati de ea si sa stai aproximativ 15 minute agatat... asa ti se intind oasele, o sa te inalti in jur de 10 cm in 2 luni

| lesmondays a răspuns:

Nu mai fii ingrijorata ca ai "doar'' 1, 65. Ai incredere in tine, nu esti mica, esti normala, nu te stresa sa fii corespunzatoare cu standardele altora. Gandeste-te la asta intai, inainte sa cauti metode de lungire-alungire happy

| Geo00rgy a răspuns:

Intra pe www.inaltime.com si afla mai multe. Eu am comandat cartea acestora acum mai bine de 2 luni si jumatate si cu exercitiile descrise in aceasta am reusit sa cresc 9 cm si ceva in acest timp. sper ca ti-am fost de ajutor :D:*:*

| passenger explică (pentru Geo00rgy):

Da,da cum zici tu... oh go on Si eu sunt Angelina Jolie laughinglaughing