| andreeasonia15 a întrebat:

am 15 ani, intre 1, 75 - 1, 77 inaltimea nu stiu sigur si 50 kg. Sunt inalta si vreau sa ma ingras la picioare cat mai rapid nu neaparat grasime ci masa musculara. Ce exercitii sa fac sau ce sa mananc? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa ai cam 65-67 de kilograme la inaltimea asta.
Mananca cat mai consistent, sanatos, diversificat, fructe, legume.
Practica si un sport.
Te pup!

| soloangel01 a răspuns:

Salut,eu zic ca una e sa ai niste picioare plinute cu celulita pe fund...asa ca nu trebuie sa te ingrasi eu zic sa faci exercitiile astea http://unica.md/5-exercitii-pentru-coapse-si-fese-voluptoase/.le-am cautat pentru tine;)

| anacolda a răspuns:

Tae Bo. Gasesti pe You Tube.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| Perfecşăn a răspuns:

Pai ai putea de exemplu sa sari coarda, sa te plimbi cu bicicleta, sa faci putin fitness... Funda?