Întrebare recomandată | ColorfulRainbow a întrebat:

Sunt o fata slabuta si as vrea sa pun putina masa musculara. Dar nu vreau sa ma ingras.
Ce ar trebui sa mananc si ce exercitii sport sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o alimentație diversificată, înot.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Incearca sa mesteci cat mai mult timp guma de mestecat.

| mona a răspuns:

Fitness si multe fructe, legume...

| Cosmin86 a răspuns (pentru mona):

Fructe si legume pentru muschi? nici tu n-ai nicio treaba, nu?

Si legat de intrebare, pentru muschi : carne, peste, branza, oua, lactate, adica PROTEINE

| mona a răspuns (pentru Cosmin86):

Era vorba de alimentatie printre altele nu de muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru mona):

"as vrea sa pun putina masa musculara", deci e vorba de muschi ( chiar daca putin )

Răspuns utilizator avertizat
| BlueOctober a răspuns:

Sora mea e slabuta tare de tot si vroia sa fie un pic mai plinuta, asa ca a papat mancare de la borcanelele alea pentru copii? stii? incearca

| Нико a răspuns:

Am si eu la fel acceeasi problema.in ultimul timp am inceput sa dorm la amiaza.o ora -doua..si sa stii ca merge...in clasa la mine este o fata care doarme aproape zilnic si are o figura super..si fund si nici nu e grasa..incearca.
please funda...