| ___tT6p a întrebat:

Buna, am 15 ani și ieri la volei dând o pasa am simțit ca mi-a trosnit un deget, in câteva minute acesta s-a umflat și învinețit, ce este de făcut, in zilele următoare am meci și nu pot lipsi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ori stai pe bancă și de bucuri de jocul colegilor ori joci cu degetul ăla al tău. Altceva n-ai ce-i face

| RoCkKiD a răspuns:

Mergi la medic de urgență, posibil sa iti faca raze sa vadă cum arata. Daca arată ok e posibil sa poți juca cu ceva analgezic local dar cel mai probabil va trebui sa stai pe tușă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic de urgență și nu amâna nici măcar o oră. Ți-l pune la loc dacă e dislocat, umflatura dispare mult mai târziu.

| ___tT6p explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc, am folosit acasa un unguent și acum totul e bine

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Umflat si vanat de ieri? Si stai pe TPU? Esti total inconstient!
Urget la medic.

| MonsterBiker a răspuns:

Nu s-au spart niste venișoare?
Eu am mai văzut o femeie care avea această problemă foarte des.