| ratoidavid a întrebat:

Am căzut ieri pe partea exterioara a piciorului (dreptul) și n-am mai putut merge vreo 5 minute, acum este puțin învinețit și umflat, nu pot sa calc cu toată forta.Vineri am un meci la fotbal.Remedii ca sa îmi revin pana atunci? Va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Salut
Ce ai tu se numește rupere parțială de ligamente
Remediu: vreo 2 săptămâni cu el în sus și gheata
Sa joci fotbal? Cea mai proasta gluma pe care o poți face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu forta nimic si nu mai mergi la fotbal o vreme, daca il fortezi si mai tare faci mai mult rau.