| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani și șase luni, iar înălțimea mea este cam mică pentru vârsta mea... Mai ales că sunt băiat. Acum doi ani am făcut aproximativ patru luni de sală. Mulți prieteni îmi spun că acesta este motivul pentru care nu cresc deoarece mi s-a pus greutate pe coloană. A trecut deja mult timp de atunci iar înălțimea mea nu s-a modificat considerabil... Credeți că e din cauza culturismului? Sau am alte probleme și ar exista ceva de făcut ca să mai cresc și eu măcar zece cm... Dar fără sport, deoarece fac box de un an iar înălțimea mea nu a crescut... Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

E posibil ca sa sala sa fie un motiv, incearca sa faci inot si/sau basket

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Mergi la un doctor endocrinolog sa te verifice un pic.