| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am aparat dentar de aprox 1 an jumate. Problema care o am cu dintii este sus, unul din dinti este prea in fata si se vede urat, iar jos am 2 masele scoase si trebuie sa astept sa se apropie dintii unul de altul pana se astupa gaurile. Sus dintii chiar s-au indreptat de tot, iar jos mai au putin pana se apropie de tot, dar m-am saturat de aparat si vrea sa il dau jos peste 2 maxim 3 luni. Daca il dau jos mai devreme decat trebuie, dar dupa port si aparatu' acela care trebuie purtat seara ca dintii sa nu isi revina la forma lor, tot este posibil ca dupa sa se strambe la loc si sa fii purtat aparatu' degeaba?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Mai lasa-l. Cu siguranta merita asteptarea

de care aparat ai?

| Amelya02 a răspuns:

E de metal, transparent, poti pune o poza asemanatoare?
cat ai dat pe el?

| Amelya02 a răspuns:

E urat? cum poti manca cu el? te speli cu periuta?, sasait/ a ai devenit? poti pune o poza te rogbig grin?

| OMGZombiesEverywhere a răspuns:

Am avut si eu aparat dentar de noapte, si pot sa spun ca s-a vazut diferenta! Dar totusi, parerea mea e ca daca ai asteptat 1 an si jumatate mai poti astepta putin. Gandeste-te la zambetul placut pe care il vei avea toata viata daca mai suporti putin! ^^