| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani și ma doare spatele îngrozitor, tot spatele. Când scriu mai mult sau când fac orice altceva îmi amorțește tot spatele și îmi vine sa plâng de dureri, ma doare chiar și când stau întinsă în pat. Mi-am făcut analize și totul a ieșit aproape bine dacă nu pun în calcul lipsa de calciu. La alți doctori nu mai am încredere sa ma duc, de fiecare data mi s-a spus tot alte lucruri, ba ca am scolioza, ba cifoza, ba ca am o fisură la coloana, nici eu nu mai știu ce sa cred, dar durerile le am de foarte mult timp(3-4ani). Înainte nu aveam dureri mari, dar cu timpul o început durerile insuportabile. Se poate sa am vreo boala de oase? Tata a murit de cancer acum trei săptămâni și în familia mea au murit foarte multi de cancer, exista posibilitatea sa fie vreo tumoare? Sau ce altceva ar putea fi? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai nevoie de masaj, si o sa te simti mai bine, ce varsta ai si de unde esti.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am scris mai sus, 16, din Arad. A vrut mami sa ma ducă sa fac un fel de terapie, dar nu pot lipsi de la școală.

| Gabrielasnitel520 a răspuns:

Daca e cifoza sau scolioza,trebuie terapie, eu am facut.
Am scolioza, trebuie sa faci gimnastica medicala pentru coloana, e foarte simplu, dar si fizioterapie si masaj ca sa nu te mai doară.
Nu cred ca e posibil sa fie altceva decat atât.