| Maria82626 a întrebat:

Am 16 ani. Ultima data cand am facut dragoste cu iubitul meu m-a usturat rau. Dupa doua zile simteam niste usturimi si dureri cand urinam si o zi mi-a curs sange. Era foarte roz. Dupa nu mi-a mai curs, doar ma ustura, mentionez ca ma ustura si cand nu faceam. Am luat pastile crezand ca e doar o raceala si mi-a trecut. 4 zile nu am mai avut nimic. Azi am simtit din nou usoare usturimi. Nu stiu care e cauza, nu stiu doar daca e o simpla raceala sau am altceva. Poate un raspuns de al vostru ma poate ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da du-te la doctor, stai si asculti opiniile unor neavizati si copii de 12 ani, ce naiba.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai luat o boala cu transmitere sexuala si pastilele de raceala nu vindeca asa ceva.
Mergi de urgenta la ginecolog, sa-ti faca teste medicale si sa primesti tratamentul adecvat.
Iubitul tau trebuie sa faca si el tratamentul, consecutiv cu tine, ca sa nu te reinfecteze.
Pe viitor, faceti sex cu prezervativ, daca nu vreti sa va imbolnaviti.

| Maria82626 explică (pentru Violleta2022):

Am mai explicat ca facem protejat. happy

| Donsavas a răspuns:

Mergi la medic dacă tot esti activa in "domeniu"

| kopli a răspuns:

Ai luat o boala venerica. Nu te mai autotrata si mergi urgent la medic. Du-l si pe partenerul tau.

| Maria82626 explică (pentru kopli):

Facem protejat. Si stiu ca in felul asta nu se pot lua boli

| kopli a răspuns (pentru Maria82626):

Si totusi, simptomele spun altceva.