| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am 17 ani si am muncit c-am mult zilele astea, am carat beton cu galetile, si cand m-am trezit azi dimineata ma durea spatele unde sunt muschii aia langa coloana si parca cand ma durea se ducea si pe partea dreapta pe coaste, parca mi-a m-ai trecut acum dar totusi ce imi recomandati sa fac? sa ma duc la doctor? sau sa ma dau cu alifii de spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai facut febra musculara, o sa treaca in 3-4 zile maxim singura. Si eu fac febra cand lucrez spatele intens la sala, in zona aia se face febra in special de la ramat si ridicari.

In fine, pierzi vremea cu alifii sau altele, trece singura in cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca te dor doar muschii sau si coloana, ai grija la ce fel de efort faci, vezi in cateva zile daca durerea persista adreseaza-te unui specialist, daca e doar febra musculara ar trebui ca durerea sa scada in intensitate pe zi ce trece!

| 1Mihai1 a răspuns:

Cred că ai doar o mică febră.

| Gabitzu246 explică (pentru 1Mihai1):

Am mai avut febre dar asta era cam prea de tot adica abia ma puteam ridica din patbig grin

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Ai mai avut la spate?

| Gabitzu246 explică (pentru 1Mihai1):

La spate nu am avut.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Ai văzut? Asta e. Eu zic să nu-ţi faci griji.

| dede11112 a răspuns:

Te dor electorii lombari

| TOoORex a răspuns:

Mai bine du-te la doctor... cred ca iti va da niste injectii dar e bine sa porti un BRAU sunt la farmacie