| KatherineSophia a întrebat:

am 18 ani!

Am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu in a-10a zii de CM. din nefericire prezervativul s-a rupt, dar el nu a ejaculat in mine, ci doar dupa 3 sec dupa ce a scos-o, dar stiu ca poti ramane si de la lichidul seminal. de aceea am luat Escapelle la 24 de ore de la contact. pe prospect scrie ca se poate elimina prin varsaturi in primele 3 ore de la administrare ( sau luarea altor med.) nu am varsat. nu am luat nici un medicament. doar ca nu am avut nici un simptom. As vrea o parere. Si-a facut efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, cel mai probabil, Escapelle şi-a făcut efectul!
Oricum, ai luat tableta destul de repede după "incident".

Faptul că nu ai avut nici un simptom şi nici o reacţie adversă NU are nici o legătură cu efectul contraceptiv al tabletei.

Tableta îşi face efectul, chiar dacă nu apar efecte adverse!

Aşa că, poţi să stai LINIŞTITĂ!

Toate cele bune.

| NCN a răspuns:

Salut eu nu cred dar ai 18 ani poti merge la un control, parerea mea e ca nu ai nimic.

| KatherineSophia explică (pentru NCN):

Deci crezi ca si-a facut efectul si nu am nimic?

| NCN a răspuns:

Intra la dragoste si sex poate ai mai mult noroc acolo,