| dumitruanca a întrebat:

Bună. Am 18 ani si de cateva luni am ameteli, stare generala de confuzie, greturi, tremur al mainilor, stare de lesin, batai rapide ale inimii, tensiune mica, țiut în urechi, respiratie grea. Am fost la doctorul de familie si mi-a spus sa fac analize si au iesit bine doar deficienta de vitamina d si acum iau suplimente dar simptomele nu au incetat. Sunt programata la cardiolog si nu stiu ce doctori sau analize as mai putea face sa vad care este problema? Medicul meu de familie este cam indiferent si de aceea intreb aici. Pe net am vazut ca ar trebui sa consult un medic neurolog sau endocrinolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-mi descrii ce mananci tu zilnic?

| ioana748 a răspuns:

Încearcă Sedatif PC și Magneziu B6.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă pentru inceput sa bei ceai de salvie, două trei căni pe zi.
Ai amețeli când te ridici brusc în picioare sau greata și amețeli împreună?

| dumitruanca explică (pentru anonim_4396):

Nu am ameteli cand ma ridic in picioare, am constant si greata si ameteala sunt impreuna

| anonim_4396 a răspuns (pentru dumitruanca):

Ar putea fi de la cervicala, nu ai rămas cu gatul înțepenit odată cu problemele astea?

| Davyduchiha2001 a răspuns:

Du te la endocrinolog și fă ți analizele TSH, ATPO, T3 T4, e posibil sa ai hipertiroidism, simptomele pe care le ai enumerat le am și eu, iar pe mine m-a găsit cu tiroidă autoimuna,( hipotiroidism), e posibil ca asta să fie cauza.