| Georgiana69 a întrebat:

Bună, am 18 ani și de ceva timp am niște dureri in piept și în spate, ma ține când respir, când trag aer adânc simt niște înțepături, oare sa fie de la curent? Țin sa menționez ca mi-am făcut ekg si au ieșit bune, mi s-a spus ca as avea niște nevralgii, de la ele se poate întâmpla asta?
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Curentul nu tine si nu doare pe nimeni, dar o infectie la plamani sau ori o inima bolnava pot da asemenea dureri.
Cum spui ca ai facut analize la inima si este sanatoasa iti mai ramane sa verifici plamanii.
Sanatate multa!

| Georgiana69 explică (pentru Violleta2022):

Mi am făcut și la plămânii și nu a ieșit nimic...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Georgiana69):

Atunci este prea mult stat in pat, in pozitii proaste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curentul este o legendă urbană românească. Pe alte etnii nu le trage curentul. De la nevralgii nu se poate întâmpla altceva decât că te doare.