| NimeniAlta123456 a întrebat:

Buna, am 19 ani si nu mi-a mai venit ciclul de aproximativ 6 luni, exclus sa fiu insarcinata. Am avut candidoza insa am tratat-o cu Macmiror ovule si crema. Mi-am inceput si viata sexuala de 2 luni si ar putea fi si o cauza.M-am ingrasat si nu am o conditie fizica buna, mananc numai prostii, probabil e din cauza asta, nu stiu ce sa zic. Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista un singur sfat valabil: du-te repede la ginecolog, trebuie sa faci tratament si sa incerci sa te vindeci, altfel vei ramane cu sechele definitive

| NimeniAlta123456 explică (pentru Brigaela):

Este grav?

| Brigaela a răspuns (pentru NimeniAlta123456):

Fara tratament prompt si corect poate fi foarte grav. Daca ajungi repede la emdic si urmezi ce ti se recomanda, o sa iti revii in timp si vei putea avea o viata normala

| zislionelmessi a răspuns:

Nu-ti fa griji, treci pe la mine.te ajut cu placere