| deea3456 a întrebat:

Buna,am 19 ani si peste 2 saptamani trebuie sa ma duc la ginecolog pentru fisa medicala...Mentionez ca o sa aplic la Academia de Politie. Problema mea este ca nu vreau ca ai mei sa afle ca nu mai sunt virgina si nu prea stiu cum sa fac asta:-(. Ma puteti ajuta va rog frumos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Fii linistita, parintii tai nu cred ca sunt atat de incuiati incat sa creada ca tu mai esti fecioara, iar pe dorarul tau nu trebuie sa se mentioneze, scris mare pe coperta, fatul ca tu esti o tanara femeie.

12 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Nu cred ca au cum sa afle pentru ca esti majora. Si chiar daca ar afla, cred ca ar intelege...

| Alcyon a răspuns:

Da-i spaga si se rezolva. In Romanica, asa se face totul.

| VerdeLila a răspuns:

laughing Eu am un prieten care ma ajuta cu chestii din astea. Metoda o folosim doar pentru parinti. Scanam foaia respectiva, o editam, schimbam "problema" din text si printam. La parintii mei merge pentru ca nu sunt foarte suspiciosi.

| DulceLup a răspuns:

Te-ai intrebat de ce e nevoie sa te controleze 'acolo'?

| deea3456 explică (pentru DulceLup):

Da pentru a vedea daca am vreo boala.

| DulceLup a răspuns (pentru deea3456):

Serios? Dar pe baieti de ce nu-i verifica acolo jos? A?
Ia mai gandeste-te putin. Esti sigura ca vrei sa dai la Academie? In locul prietenului tau te-as bate la cap sa incerci o facultate mai bine.

| 666_7474 a răspuns:

Hm, ai tai nu au cum sa afle, deoarece fiind majora, se aplica confidentialitatea medic-pacient (doctorul nu are dreptul sa dezvaluie nicio informatie). Asa ca stai linistita!

| GossipGirL93 a răspuns:

Mergi în spitalul respectiv, înțelegete cu doctorul, sau da o mintă ca să îți facă fișa fără nici un control! La mine așa o fost!

| Florescu23012000 a răspuns:

,,Scanam foaia respectiva, o editam, schimbam "problema" din text si printam. '' Saaaaauuu. Rogi frumos un baiat, un prieten bun si ii spui mamei cu el de fata, sau ii spune el ca aveti o relatie de nu stiu cati ani. Saau dai bani la ginecolog laughing. Poate se aplica confidentialitatea medic-pacient si nu-si da seama.+ ca esti majora. faci ce vrei. ii poti spune ca a fost din dragoste laughing.

| dydylyna14 a răspuns:

100 lei pentru ginecolog laughing)

| AdnaMuresan a răspuns:

1. Ai deja o varsta la care este si normal sa iti fi inceput viata sexuala.
2. Odata ce nu mai esti virgina, nu mai poti reveni la feciorie.
3. Daca se intampla ca ai tai sa vada, le explici frumos acest lucru.
4. Succes la Academie! :*

| Maria118 a răspuns:

Nu ai avea de ce sa te temi, parinti vor intelege ca esti destul de mare, dar inainte sa te duci la ginecolog ar trebui sa le spui tu din nainte, macar unuia din parinte, vor aprecia ca le-ai spus tu si nu altcineva. Succes :*