| tataie_7652 a întrebat:

am 2 cutii de arginina de la redis.Pe prospect scrie ca trebuie luata pe "stomacul gol", asta ce inseamna ca o pot lua cu o ora, doua dupa ce am mancat sau numai dimineata? Am auzit ca are influente benefice in privinta inaltimii si a musculaturii. E bine daca o iau, am doar 16 ani, pe unele site-uri zic ca e bine daca e administrata copiilor in crestere iar pe unele nu... Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este bine sa iei arginina la varsta ta. Poate sa-ti dea probleme renale si hormonale.

| DjGhizmo a răspuns:

Si eu iau, ia linistit

| Choco a răspuns:

Pe stomacul gol inseamna ca sa nu ai nimic in stomac. adica o iei inainte de masa dimineata straight face

| Sergiu2609 a răspuns:

Poti sa iei linistit, nu cauzeaza nicio disfunctie renala si etc laughing detoxifica ficatul, favorizeaza productia hormonului de crestere, nu o ridica peste limite dar o tine in productie maxima. Este un aminoacid care se gaseste oricum in organismul tau, Brigate vorbeste prosti laughing

| Dkgray a răspuns:

Uita de firma respectiva. La varsta ta e mult mai important un complex de vitamine si minerale gen Opti-Men sau daca ai un buget mai ''gros'' Animal Pak. Dupa aceea o alimentatie de calitate, somn, perseverenta si pe cat posibil fara fumat, alcool etc. Spor la treaba!