| anonim_4396 a întrebat:

am 2 saptamani de cand m-am operat de apendicita si vreau sa stiu daca pot sa beau suc NATURAL de portocale sau sa mananc banane? macar putin laughing dau funda promit love struck si app ce as mai putea sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catalina_6831 a răspuns:

Buna.si eu am fost operata si din prima zi am mancat ciocolatalaughing. dupa cum vezi nu am murit sunt intreaga.nu te mai lua dupa ceea ce spun doctoriioh go on...eu mancam cate 3-4 ciocolate pe zi si iaurturi cu fructe si tot nu am nimic.mai ales ca tu ai 2 saptamani de cand te-ai operat.nu iti fa griji.mananca ce vrei nu ai sa patesti nimichappy. doar sa nu mananci mncare de la care sa te balonezibig grin

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți mânca orice dar cantități mici și dese. Refacerea completă este în 30 de zile.
Pa, pa.