| MegaBlueBerry a întrebat:

Acum 4 zile m-am operat de apendicita si vreau sa stiu si eu ce mai pot manca in afara de supa, branza dietetica? stiu ca trebuie sa beau multe lichide, asta si fac. Dar vreau sa stiu si ce trebuie sa mananc. Ma ajutati? dau fundapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| DianaZbr a răspuns:

Daca au trecut 4 zile, poti manca si un piept de pui, cartofi, un ou fiert moale, carne de vita, toate fierte! si fara sare! Nu sunt permise 2 saptamani: varza, mazare, fasole, fructe crude, legume crude, prajeli, bauturi acidulate, grasimi, apoi se reia treptat alimentatia.
Insanatosire grabnica!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Putina paine prajita, un morcov fiert in supa, o bucatica de piept de pui fiert.

| MegaBlueBerry explică (pentru Brigaela):

Miere am voie? in loc de zahar

| AyameKyaa a răspuns (pentru MegaBlueBerry):

Nu,deoarece trebuie sa tii regimul cel putin o saptamana dupa care poti bea ceai indulcit sau poti manca miere cu branza. happy

| Brigaela a răspuns (pentru MegaBlueBerry):

Deocamdata nu poti maca miere sau zahar sau alt indulcitor. Cam dupa doua saptamani

| MegaBlueBerry explică (pentru Brigaela):

Multumesc tuturor!