| Ali23maria24867282 a întrebat:

Am 21 de ani si sunt însărcinată în 7 luni si 2 saptamani, am fost săptămâna asta la un medic pentru controlul de rutină in timpul sarcinii, medicul respectiv mi-a luat doar ceva probe de sânge și urină, a facut un ecograf si mi-a prescris rețeta, sa iau Magne B6 1 pe zi, Urisan 2 pe zi si no-spa doar la nevoie, nu stiu daca sa le iau sau nu, mi-e frică să nu facă dau micuței, va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai mai multă încredere în niște anonimi decât în propriul tău medic straight face?

Acele pastile n-au cum să dăuneze, dar cu gândirea asta, sincer, mai bine avortai, că oricum o să-ți nenorocești copilul dacă o să ajungi în vreun grup de mămici imbecile.

| Anamaria199 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nimeni nu e imbecil, am întrebat doar pentru ca nu a facut cine stie ce sa imi dea asa de-odata acele pastile

| AwaZoh98 a răspuns:

Hei!

Magne B6 contine Magneziu si Vitamina B6, ambele fiind foarte utile pe perioada sarcinii.
No-Spa, la nevoie, bine precizat, e un antispastic care nu are niciun efect asupra sarcinii, se poate lua in siguranta.
Urisan e doar un supliment alimentar, posibil sa ti-l fi dat in urma analizei de urina.

Sfatul meu e sa ai incredere in recomandarile doctorului si sa ii urmezi sfaturile. Te pup!

| Anamaria199 a răspuns (pentru AwaZoh98):

A fost pentru prima dată când ea mi-a facut acel control si analize, si analiza la urină abia luna viitoare trebuie să vină, si imi era oarecum frica sa iau ceva si dupa sa aiba fetița mea de suferit

| AwaZoh98 a răspuns (pentru Anamaria199):

Te inteleg, dar nu ai de ce sa iti faci griji, Sarcina usoara!