| Emilia1015 a întrebat:

Am aproape 15 ani, 1.65 inaltime si 55 kg.Masuratorile sunt solduri 95 cm, talie 67 cm si bust 85 cm.Ce exercitii imi recomandati ca pana pe 10 aprilie sa am 50 kg? Dau funda! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

5 kg in 30 de zile. elimina zaharul si tot ce il contin din alimentatie, redu sau elimina sarea din alimentatie (are capacitatea de a retine apa in tesuturile adipoase). incepi sa alergi macar 10 minute pe zi. ar trebui doar prin schimbarile astea sa scazi ceva. in cel mai rau caz scade carbohidratii din alimentatie (orez, paine, cartofi).

| AvM94 a răspuns:

Alearga, sare coarda sau du-te la sala big grin

| Emilia1015 explică:

Exercitii...de preferat tutoriale