| Rebecca123 a întrebat:

Am aproape 16 ani si mi se pare ca sunt cam scunda..Am 1.65, sunt cat mama de inaltime insa mi-as dori sa fiu mai inalta caci seman cu tatal meu si el este inalt.Adica toate rudele din partea tatalui sunt mai inalte si eu de ce nu sunt? Oare ma mai inalt de acum? Am vazut multe cazuri in care parintii sunt scunzi iar copii mai inalti decat ei.Eu nu vreau sa fiu cine stie inalta insa as vrea sa am macar 1.70 sa am o inaltime medie sa nu fiu asa scunda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dididia101 a răspuns:

E foarte probabil sa te mai inalti putin in viitor. Dar daca ti se pare ca dureaza prea mult, incearca niste bascket feminin. Sportul asta e cel mai bun, din cate stiu eu, cand vine vorba de inaltare. Oricum ai fi, e mai bine sa fi micut, decat mare, sincer happy

| InsiNe a răspuns:

Fetele cresc pana la 21 de ani deci pana atunci poate mai cresti 5 cm happy