| Dafii a întrebat:

Oare mai cresc in inaltime? Am 13 ani si am 1, 50 m. M-am masurat la cabineutl de la scoala. Faza e ca nu prea cred ca am 1, 50m pentru. ca mama me are atat iar eu sunt mai inalta decat ea. Intrebarea este, oare mai cresc? Tatal meu are 1, 75 iar mama 1, 50. Parintii tatei + fratii sunt destul de inalti cel putin bunicul are 1, 80 s-au chiar mai mult iar fratii de la 1, 76 in sus iar bunica avea 1, 60 m. Parintii mamei sunt scunzi bunicul avand 1, 60 cred ( a fost mai ianalt... ) si bunica 1, 50 a avut dar acum a scazut in inaltime. Matusa mea cam 1, 52 are. Oare o sa fac 1, 60 m? Am auzit ca primul copil daca este fata seamana cu tatal. Este posibil sa ma inalt pana la 1, 60? Am fost la doctor si a zis ca o sa fac 1, 52 m dar eu nu prea cred n astea Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport de înălțime: volei, înot, baschet, handbal.
Pa, pa.

| MiculFaraon a răspuns:

Daca esti mai slabuta asa ar merge sa faci un sport de recomandat handball. Dar oricum te mai inalti si sigur o sa ajungi intre 1, 50-1, 65.