| anonim_4396 a întrebat:

Buna am aproape 17 ani si am o intrebare despre pubertate, am fost vara la doctor si mi-au facut mai multe analize si mi-au zis ca mai cresc 4, 5 - 5 cm pana la varsta de 21 de ani. Din vara nu am mai crescut nici un cm ( am 1.76) este posibil sa incep sa ma inalt in etape? ( de exemplu 4-5 luni nu cresc si in a 6 a cresc, si dupa iar pauza) sper ca nu v-am prajit creierii cu intrebarea asta rolling on the floor mersi oricum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Infraverde a răspuns:

O sa cresti, stai linistit. Pana la 21 de ani mai este ceva. Cresterea in inaltime nu e constanta. De exemplu, fratiorul meu mai mic avea un metru si o speranta. In vreo 5 luni cat am fost eu plecata de acasa si nu l-am mai vazut a crescut atat de mult incat ma uit la el ca la avioane big grin