| claudia25 a întrebat:

Buna!, am auzit ca zeama de lamaie este buna pentru fata si ca ar avea nu stiu ce efecte. Dar voi ce spuneti pentru eliminarea pistruilor este buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eliminarea pistruilor se face ori natural cu trecerea anilor ori cu terapie laser.
Nu are nicio treabă zeama de lămâie, este o sursă de vitamina C.
Pa, pa.

| smaranditza a răspuns:

Zeama de lamaie este de fapt un acid, ma rog, solutie a unui acid -acidul citric, deci nu stiu cat bine ar putea face...cat despre pistrui, eu stiu ca nu "ies" cu nimic
lasa-i in pace, au farmecul lor!

| Asdffd a răspuns:

Buna!

Pistruii nu se elimina niciodata...

Cu timpul fata tii se va mari si pistruii se vor duce!winking

| Andr33a_4197 a răspuns:

Da este buna si pentru pistrui...si eu o folosesc:-D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e buna pentru chistrui. e buna daca vrei sa-ti faci o fata ...acraaaaaa!