| Nobody_4790 a întrebat:

Hey!happyspuneti-mi si mie mai multe despre remediile pentru cosuri.Am auzit de zeama de lamaie, aspirine, chiar urina straight face. Au efect? povestiti cate putin, poate ma prind si eulaughing[fuNda]; x

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza cu urina e doar o ironie, nu un tratament pentru cosuri. Poti incerca cu zeama de lamaie(o aplici pe cosuri si o lasi sa actioneze cat mai mult), cu aspirina(zdrobesti 2-3 aspirine si amesteci cu putina apa. Aplici pasta pe cosuri si lasi sa actioneze1-2ore), ai putea incerca si cu usturoi. Daca nu obtii rezultatele dorite cu acestea(remediile naturale nu sunt intotdeauna eficiente), poti incerca Zineryt-ul, dar inainte de a-l folosi, consulta un dermatolog pentru a te asigura ca nu e nici-o problema daca-l folosesti(unele persoane sunt alergice la eritromicina sau au pielea foarte sensibila si in aceste cazuri poate face mai mult rau decat bine).

6 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Didi, cum adica zeama de lamaie arde pielea? Eu ma dau cu zeama de lamaie pe toate fata, atit pentru cosuri cit si pentru pistrui si e totul ok.Si apropo, acum am un ten curat.

Mai poti folosi si zineryt, dar acesta e posibil sa nu-si faca efectul pentru ca depinde de la organism la organism.

Am incercat si cu aspirina, la mine nu si-a facut efectul.

De urina nu am auzit nimic.

| lol1232 a răspuns:

Ca sa scapi de ele trebuie sa te speli pe fata dimineata si seara si atunci cand iti apare unul dati cu tinctura de propolis sa vezi cat de reppede dispare succes

| Didii15 a răspuns:

Nu da cu lamaierolling on the floor)). iti arde pielea.oh go on. mi s-a intamplat si mie rolling on the floor) si mi-a trecut greeeeeeeeeeu straight face

foloseste zyneriyt:* sparge cosurile te speli pe fata apoi dai ca zyneryt. o data dim o data seara. da' date in fiecare zi:*.

o sa-ti treaca.eu asta am folosit:X

| maduts a răspuns:

Eu le sparg si apoi ma dau cu betadine, e foarte buna, e folosita si in operatii pentru ca cicatrizeaza si nu ramai cu semne
pa:*

| ManutzuWolfy a răspuns:

Si sora mea are o problema cu cosurile.si se da cu o crema care se cheama NIDOFLOR.incearca si tuwinking

| JustMe_5679 a răspuns:

Buna aia cu urina! laughing Ia incearcasmug