| Aneel a întrebat:

am auzit o discutie in casa la care vorbeau parintii mei cum ca mama ar fii insarcinata, am auzit doar ca nu i-a venit menustruatia si ca are greturi dar din aceste doua motive iti poti da seama daca este insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kostyx a răspuns:

Buna! raspunsul este Da!
In momentul in care o femeie ramane insarcinata nu mai are menstruatie si are si greturi. Totusi acestea nu pot indica 100% sigur o sarcina. un test de sarcina si o vizita la medic sunt cele care iti confirma banuielile sau le infirma, dupa caz.
Daca parintii tai au mai avut si ceva "activitati nocturne" iar ciclul a aintarziat sa apara atunci exista si posibiliatea ca mama ta sa fie insarcinata.

1 răspuns:
| PlasticMoon a răspuns:

Eu cred ca da. Sper ca te bucuri pentru ca e minunat sa ai un frate/sora.Bafta!