| Aneel a întrebat:

Buna este posibil ca mama mea sa fie insarcinata daca parintii mei au avut o noapte de dragoste iar mama se plange ca nu i-a mai venit menstruatia si ca are greturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Din pacate cam da, este foarte posibil sa fie insarcinata, pentru ca astea sunt primele semne cele mai clare ale sarcinii, menstruatia nu mai vine si greturi.
Spune-i sa mearga la farmacie sa isi cumpere un test si asta va rezolva totul, o sa vada daca este sau nu insarcinata si va sti ce are de facut.

5 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Depinde si de varsta bineinteles. Daca nu a intrat in perioada de menopauza, are mari sanse sa ramana insarcinata.
Daca arew un ciclu regulat de obicei, si acum nu i-a mai venit menstruatia, e foarte posibil sa fie insarcinata.
La farmacie sunt teste de sarcina. Ar putea sa ia un test de sarcina sa se asigure.
Important este sa nu faca avort daca a aflat ca va avea un copil.happy

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Gata acum nu mai cere lumea ajutor pentru prieteni.Acum cere pentru parinti.
Vezi sa nu iti spuna maicata ca sa frecat o noapte cu taicatu si nu ia mai venit menstruatia.

Da POTI FI INSARCINATA.

| PisicutaMea a răspuns:

S-ar putea sa fie insarcinata.Cel mai bine este sa faca un test de sarcina sau sa mearga la un ginecolog pentru a i se confirma/infirma banuelile. Funda?

| Ruxiux a răspuns:

Ce intrebari, doamne. Nu cred ca este necesar sa postezi intrebarea asta, cred ca si mama ta stie foarte bine ca sunt sanse sa fie insarcinata! happy

| Aneel explică (pentru Ruxiux):

Am intrebat si eu...ce am facut v-am dat in cap? parca zici ca am pus o intrebare pe banii vostrii....vedeti-va de treaba voastra cei care tot comentati!