| Crisstinayy12 a întrebat:

Buna, am avut niste traumatisme la piciorul drept, mi-a fost indicat operatie de un doctor dar altul a zis recuperare 6 saptamani. E a 7 sedinta de la gimnastica. Merg dar schiopatand. Adica cand imi las greutatea pe acel picior si dau sa merg corpul ma trage spre dreapta. Doar asa pot sa merg. Corpul se duce in dreapta cand pun greutatea pe acel picior.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gheorghe699 a răspuns:

Pai,doctorul trebuie sa stabileasca clar, daca te poti vindeca prin recuperare medicala, sau prin oeratie.dar daca nu poti calca pe picior este clar ca nu esti recuperat.