| annnna1234 a întrebat:

Am avut o extractie molar de minte urmata de sutura plagii. Apoi pentru extractia firelor am mers la o alta doctora. Este posibil ca firele sa nu fi fost scoase in totalitate? Si daca da, ce riscuri si ce complicatii pot aparea? Cum ma pot asigura ca firele au fost scoase in totalitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Edw08 a răspuns:

Poți face o radiografie locală pe un singur dinte te costă în jur de 35 de ron dar mă gândesc că doctora aceea a fost în stare să scoată firele complet