| Sabìŋaaa a întrebat:

Am avut o saptamana in care am fumat pentru prima data, in fiecare zi dar doar cate 2-3 fumuri, nu mai mult. Cum nu am mai facut-o niciodata nu stiam exact cum se procedeaza, asa ca am fumat gresit, tinand fumul in mine si scotand putin afara. Am auzit ca se pot face diferite boli sau chiar cancer la gat etc. De cateva zile ma doare gatul si imi este frica sa nu fie ceva. Se poate intr-un timp atat de scurt? PS : am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andr3y87 a răspuns:

Nu ai nimic. cel putin nu de tigari.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are cum, e de la dezobisnuinta si nu tragi cum trebuie dar cel mai bine ar fi sa arunci tigara la gunoi pentru ca sunt bani irositi de pomana si iti strici dintii, sa nu mai zic ca mori la 70 si ceva de ani de la atata fumat. (Daca o tii in continuare fara sa renunti).

| Lester23 a răspuns:

De curand tu ai baut ceva rece? apa din congelator sau frigider? infine poate fi si de la fumat

| RedVelvet a răspuns:

Nu, nu poti face cancer in gat de la fumat asa de repede, insa nu ar trebui sa mai fumezi pentru ca nu aduce absolut nimic bun. Pe langa cancer, fumatul iti ingroasa sangele, care nu mai ajunge cum trebuie la inima, iti afecteaza plamanii si implicit respiratia. Documenteaza-te!
http://csdeparati.lefora.com/2010/07/29/riscurile-fumatului/