| MiaNaughtyDreams a întrebat:

Hei! Acum aproximativ o saptamana am fumat pentru prima data (nu o tigara intreaga, am tras 2-3 fumuri) la inceput m-am inecat pentru ca nu stiu foarte bine cum se face. Astazi am incercat din nou, am tras cateva fumuri dar de data asta am incercat sa trag in plamani si simteam fumul cum intra...dar dupa cateva ore am inceput sa simt fumul in gura, gat si incepuse sa-mi fie putin rau.
Ce credeti ca poate fi? Si ce pot face pentru a scapa de acel "fum" din gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tigara nu este aliatul tau nu ti se adapteaza organismului de aia te simti asa renunta la ea

| Mus1k a răspuns:

Aşa este prima oară. Îţi sfătuiesc să te laşi sau să găseşti pe cineva care îţi vinde Marijuana, este sănătoasă dacă este consumată responsabil.
Nu a murit nimeni niciodată din cauza Marijuanei, dar din cauza ţigărilor normale mor sute de oameni pe zi.

| MrsSunshine a răspuns (pentru Mus1k):

Bun sfat frate.Invata copiii sa cumpere droguri.Halal om.Cred ca esti si tu din categoria pana in 18 ani.

| Mus1k a răspuns (pentru MrsSunshine):

Nu a spus câţi ani are, iar eu personal nu categorizez Marijuana ca şi drog. Exista documentare, cărţi şi articole pe internet pe care le poţi citi despre Cannabis.

| MrsSunshine a răspuns (pentru Mus1k):

Pariu ca inca nu e majora..Stiu foarte bine ce e Marijuana, dar cred(parere personala) ca ar putea face ceva constructiv decat sa dea banii pe droguri de la varsta asta.

| Mus1k a răspuns (pentru MrsSunshine):

Eu nu i-am spus să cumpere neapărat, i-am sfătuit acest lucru în caz de vrea neapărat să fumeze. Bineînţeles că sunt lucruri mai bune de făcut decât să dea bani pe "Maria".

| pbsolver a răspuns:

Bea lichide, dimineata vei scuipa negru. renunta la fumat, nu-i bun

| MrsSunshine a răspuns:

Mai bine ai scapa de tigari. Spune si mie ce beneficiu ai daca fumezi? Care sunt avantajele unui fumator?