| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a întrebat:

Am avut ulcior acum o saptamana la un ochi, apoi a aparut si la celalalt.Acum mi s-au spart insa am ochii umflati. I-am tratat cu kanamicina, ceai de musetel si albastrele, am dat cu lingura, i-am spurcat etc.
Ce pot face ca sa se desumfle macar putin acum de Revelion? Ce sa mai aplic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eva a răspuns:

Nu mai pune ceai de musetel, nu e recomandat... pune comprese simple (dar sterile) cu apa rece pe pleoape, rece de la gheata. Sanatate.

7 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ explică:

@ICanSeeAll -degeaba merg la dr ca imi va da tot kanamicina.
@Eva -nu stiam ca nu e bun musetelul, eu pe net gasisem de el cum ca e recomandat.o sa folosesc doar apa rece.Multumesc

| Eva a răspuns (pentru ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ):

Eu stiu treaba asta de la medicul meu oftalmolog, mi-a interzis sa mai pun musetel la ochi, in orice situatie... uite, am cautat pentru tine pe net :)
http://forum.7p.ro/Ochi-rosu-iritathelp.aspx?g=posts&t=3874
http://www.plusdieta.ro/......-ochi.html

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ explică (pentru Eva):

Multumesc pentru site-uri.m-am convins ca nu e bun. Ms pentru sfaturi

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ explică:

@baftatovarase -crede-ma ca nici eu nu as fi vrut sa am, a fost pentru prima oara si la mine

| ICanSeeAll a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic daca vrei sa iti treaca mai repede.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| AndreiuTeUrmărește a răspuns:

Eu am avut ulcior, dar nu mi s-a intamplat asahappy...Du-te la doctorhappy

| anutza3000 a răspuns:

Pai ar trebui sa mergi la un doctor am avut si eu am mers la doctor mi-a dat niste antibiotice si o crema iar apoi nu am mai avut luni de zile