| melania35 a întrebat:

Am o problema...Am facut ulcior de o saptamana, am dat cu kanamicina, ceai de musetel si bitter suedez, s-a tras dar a mai ramas capu ala umflat, dar nu s-a spart si acum mi s-a tras si la o masea, ma doare ingrozitor de tare si urechea si maseua...ce sa fac? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cine te-a invatat sa pui alcool la ochi?! Nici ceaiul de musetel nu e bun. E bun la altele, dar nu la ochi. Ai gratuitate la medic dar nu te duci.

| melania35 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

S-a desumflat cu bitter...ce sa fi pus am citit si pe net, kanamicina nu prea isi avea rostu ca tot asa eram zile la rand...acum nu stiu de ce ma doare maseaua si urechea.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru melania35):

Urit de tot. Daca nu te-a tras curentul, s-a extins infectia. Poti sa mergi azi la urgente.